Oro kondicionavimo sistemos įrengimas yra vienas iš svarbiausių faktorių, padedantis kontroliuoti ne tik patalpų oro temperatūrą, bet ir drėgmę. Optimali oro temperatūra bei grynas oras namuose užtikrina komfortišką žmogaus savijautą ir ženkliai geresnę nuotaiką bei sveikatą. O biure oro kondicionavimo sistema mažina mieguistumą, nuovargio atsiradimą, padeda išlaikyti darbuotojų produktyvumą.

Kondicionavimo sistemą sudaro du įrenginiai –  išorinis ir vidinis blokai. Išorinis įrenginys (kondensatorius) montuojamas pastato išorėje – lauke, o vidinis (garintuvas) – viduje. Šiuolaikiniuose kondicionavimo įrenginiuose yra naudojama aplinkai ir sveikatai nepavojingas šaltnešis. Atsižvelgiant į poreikius, patalpų išplanavimą ir patalpų paskirtį, vidiniai įrenginiai gali būti montuojami ant sienos (sieniniai), montuojami prie lubų (lubiniai, kasetės) ar pastatomi (konsolės). Kondicionierių galima integruoti ir į esamą ar naujai įrengiamą vėdinimo sistemą.  Tai gali būti ir patalpos akcentas ar dizaino detalė.

Oro kondicionavimas be vėsinimo funkcijos atlieka ir vėdinimo funkciją. Abiem atvejais, patalpų oras yra maišomas, o integruotas į vėdinimo sistemą tiekia šviežią orą. Be minėtų funkcijų kondicionierius paimdamas orą iš aplinkos jį filtruoja ir grąžina į patalpą švaresnį orą. Kondicionavimo sistema patalpų orą atvėsina, o vėdinimo sistema be kondicionavimo patalpų oro keičia , bet temperatūra išlieka ta pati.

Kaip pasirinkti oro kondicionierių namui ar butui?

Labai dažnai mūsų kondicionavimo sistemų profesionalams tenka atsakyti į klausimą, kuo skiriasi oro kondicionierius namams ir oro kondicionierius butams. Renkantis įrenginį, tai yra visiškai nesvarbu, bute ar name jūs gyvenate. Tokio įrenginių skirstymo, kaip namų oro kondicionieriai ir butų oro kondicionieriai, nėra. Vienintelis skirtumas yra montavimo ypatumai bei kondicionieriaus parametrai.

Kaip jau minėjome, kondicionieriai parenkami priklausomai nuo kondicionuojamų patalpų tipo bei dydžio. Todėl kondicionieriai namams, atsižvelgiant į paprastai didesnį patalpų plotą, parenkami kiek galingesni, negu oro kondicionieriai butams. Kai kuriais atvejais reikėtų atsižvelgti ir į tai, kokia yra būsto energinio naudingumo klasė, koks patalpoje esančių langų plotas. Ne mažai įtakos gali turėti ir langų orientacija į pasaulio šalis, kaip intensyviai pro juos patenka saulės spinduliai. Visi šie ir panašūs kriterijai taip pat įtakoja įrenginio galingumo poreikį, užtikrinantį optimalų konkrečių patalpų temperatūros palaikymą. Paprastai skaičiuojama, kad maždaug 10 m2 plotui atvėsinti, reikia apie 1 kW galios.

Iš esmės, pagrindiniai dalykai, kuo skiriasi kondicionieriai – tai minimalus ir maksimalus darbo režimai, temperatūros nustatymo galimybės, papildomos technologinės galimybės. Šiuolaikiniai įrenginiai gali būti valdomi išmanaus Wi-Fi modulio pagalba, o „išmanioji akis“ užtikrina, kad šaltas oras nebūtų pučiamas į žmogų.

Be to, kondicionieriuose gali būti naudojami skirtingų tipų filtrai, kurie parenkami priklausomai nuo individualių gyventojų poreikių. Šiandien kondicionieriuose galima įrengti pačius moderniausius HEPA antibakterinius filtrus, naikinančius įvairias bakterijas, esančias aplinkoje. Atsižvelgiant į problemos aktualumą, oro kondicionieriai butams dažniausiai įrengiami su elektrostatiniais bei anglies filtrais. Šie filtrai efektyviai sulaiko dulkes bei cigarečių dūmus ir kitus kvapus, sklindančius iš gretimų butų bei aplinkos. Kas dažniausiai yra mažiau aktualu, nors taip pat labai svarbu, įrengiant oro kondicionierius namams.

Kondicionierių ypatumai ir priežiūra

Šiuolaikiniai namų kondicionieriai gali ne tik šaldyti, bet ir šildyti. Tai oras-oras šilumos siurbliai (kondicionieriai), kurie neretai padeda išspręsti nepakankamai efektyvios namų šildymo sistemos problemą. Tačiau tokios sistemos labai dažnai naudojamos ne tik namuose, bet ir biurų, viešbučių ar kitoms patalpoms šildyti bei vėsinti. Labai populiaru šią vėsinimo-šildymo sistemą įsirengti ir sodybose ar sodo nameliuose, kuomet šildymo poreikis aktualus ne visada. Tačiau vėsinimas aktualus būtent tuo metu, kada labiausiai reikia – vasarojant.

Beje, svarbus yra net tik paties įrenginio tinkamas pasirinkimas, bet ir kokybiškas jo montavimas ir priežiūra. Šie faktoriai labai stipriai įtakoja tiek kondicionavimo sistemos, tiek paties įrenginio efektyvų darbą. Ne paslaptis, taip pat ir tarnavimo laiką, kuris įprastai skaičiuojamas ne mažiau kaip aštuoneriems metams.

Labai svarbu užtikrinti, kad kondicionavimo sistemoje netrūktų šaltnešio (freono) medžiagos ir bent kartą per metus atlikti įrenginio valymą ir patikrą. Tačiau visa tai geriausia patikėti šios srities UAB „ADMA“ profesionalams.

Nuo ko priklauso oro kondicionierių kainos?

Priklausomai nuo įrangos pasirinkimo, oro kondicionierių kaina gali skirtis tiek nežymiai, tiek skirtumas gali būti ir labai ženklus. Tai priklauso tiek nuo techninių įrenginio parametrų, tiek nuo technologinių bei valdymo ypatumų.

Žinoma, kainą labai dažnai įtakoja ir gamintojas – kuo patikimesnis ir laiko patikrintas prekės ženklas, tuo kaina bus aukštesnė. Savo vardo patikimumu garsėjantys gamintojai savo gaminių gamyboje naudoja aukščiausios kokybės medžiagas bei pasitelkia inovatyvius technologinius sprendimus. Be to, nuolatos atlieka įvairius tyrimus, kuriais remdamiesi vis tobulina savo įrenginius, siekdami pačių aukščiausių gaminių efektyvumo rezultatų. O savo gaminiams ir jų komponentams suteikia gana ilgą garantinį laikotarpį bei pogarantinį aptarnavimą, taip užtikrindami savo gaminių patikimumą.

Kadangi įrenginiai gali būti naudojami tiek butuose, tiek namuose, jų kainos visiškai nesiskiria, o galutinę kainą nulemia kliento pasirinkimas pagal galios ir komforto poreikius, taip pat nuo montavimo darbų sudėtingumo.

Gaukite pasiūlymą kondicionavimo sistemai: info@adma.lt

Išsirinkti kondicionavimo sistemą galite čia: https://www.adma.lt/187-kondicionieriai-silumos-siurbliai-oras-oras

Prekė pridėta prie norų sąrašo