Kalbiname interjero dizainerę Augustę Samulionę iš „KÚL interjeras“
- Auguste, nuo ko reikėtų pradėti vonios kambario įrengimą?
- Vonios kambario įrengimą reikėtų pradėti nuo pačios idėjos, apgalvoti, kaip jis turėtų atrodyti stilistiškai, kokias funkcijas atlikti, kokie santechnikos įrenginiai yra reikalingi bei kas jais naudosis. Taip pat reikėtų racionaliai įsivertinti visos šeimos narių gyvenimo įpročius, turimų ir planuojamų įsigyti daiktų skaičių. Jeigu daiktų planuojate laikyti daug, tam reikėtų numatyti daugiau spintelių su lentynomis ir stalčiais. Tuomet reikia racionaliai įvertinti erdvę: ar viską įmanoma sutalpinti vonios kambaryje, jeigu ne, ką įmanoma pakeisti: galbūt perkelti santechnikos įrenginius ar kažko atsisakyti. Visada siūlau patiems ar su dizaineriu nubraižyti baldų išdėstymo planą su tiksliais matmenimis, kad viskas tilptų ir būtų patogūs praėjimai. Kuomet patogiai išsiplanuosite baldų ir įrenginių išdėstymą, tuomet reikėtų pereiti prie konkrečių santechnikos įrenginių, baldų, apdailos medžiagų, šviestuvų pasirinkimo bei planuoti išdėstymą jau su konkrečiais pasirinkimais ir pagal jų technines specifikacijas formuoti užduotis santechnikui, elektrikui, apdailininkams bei kitiems meistrams. Rekomenduoju laikytis tokio eiliškumo: pirmiausia išsirinkti santechniką, baldus, veidrodžius ir tik tada formuoti įvadus. Taip pat rekomenduoju nepamiršti geros ventiliacijos, nes kitu atveju jūsų vonios kambaryje apsigyvens pelėsis.
- Ar galėtumėte trumpai apžvelgti svarbiausius matmenis vonios kambaryje?
- Tikrai taip. Jeigu vonios kambarys yra nedidelis, pagal vonios kraštą ar priešais dušo kabinos duris turėtų būti laisvas 70 – 80 cm pločio atstumas, kad būtų pakankamai vietos apsisukti. Optimalus praėjimas yra 60 cm pločio, o mažesnio negu 50 cm nerekomenduočiau, nes būtų nepatogu praeiti. Standartinis praustuvo bei stalviršio aukštis – 85 cm, tačiau gali šiek tiek keistis priklausomai nuo žmogaus ūgio.
- Ką rekomenduotumėte daryti, kad vonios kambarys būtų tiek estetiškas, tiek ir praktiškas?
- Jūsų vonios kambarys visada atrodys estetiškiau ir moderniau jeigu unitazas, maišytuvai, dušo sistemos bus potinkiniai, tai yra kuomet potinkinės dalys bus įmontuotos į sieną. Tai suteiks patalpai erdvės, švaros pojūtį, reikalaus mažiau priežiūros, nes aukščiau sienoje esantys praustuvo maišytuvai mažiau apsitaškys, į sieną įmontuota potinkinė dušo sistema turės mažiau detalių, vandens tekėjimo vamzdis bus paslėptas sienoje, tai vėlgi jo nereikės valyti. O grindų valymas po pakabinamu unitazu yra paprastesnis negu aplink pastatomą ant grindų. Net ir tuo atveju, jeigu montavimui į sieną reikalinga papildoma gipso kartono pertvara, jūs tikrai sutaupysite daugiau vietos negu renkantis įprastą pastatomą unitazą su bakeliu, o erdvę virš potinkinio rėmo išnaudosite suformuoti nišai ar uždarai spintelei. Jeigu unitazas ir dušas bus prie tos pačios sienos, tuomet patarčiau unitazo rėmo apsiuvimą pratęsti ir per dušo sieną, ir joje numatyti nišą kūno priežiūros priemonėms pasidėti.