Grindinio šildymo įrengimas

Grindinio šildymo įrengimo etapai

Dar maždaug prieš gerą dešimtmetį ir anksčiau, šildomos grindys Lietuvoje, kaip namų šildymo sistema, buvo įrengiamos žymiai rečiau, dažniau – vonioje, siekiant komforto. Šiandien grindinio šildymo įrengimas yra labai dažnas pasirinkimas naujai statomiems ar renovuojamiems namams, dėl šios sistemos patogumo ir efektyvumo. Grindinio šildymo sistemų ir jų komponentų gamintojai nuolat tobulina savo technologijas ir plečia asortimentą, siekdami pasiūlyti rinkai kuo patogesnius sprendimus sistemos įrengimo etape. Dėl to grindinio šildymo įrengimas tampa vis paprastesnis.

Populiariausios ir dažniausiai pasirenkamos yra elektra arba vandeniu šildomos grindys. Kalbant apie įrengimo kaštus, paminėtos elektrinės šildomos grindys kaina nusileidžia vandeniu šildomoms, tačiau eksploatavimo kaštai yra didesni.

Projekto parengimas vandeniu šildomoms grindims

Vis tiktai komfortiškai atrodo tik šildomos grindys, įrengimas jų nėra toks paprastas procesas. Tai ypatingai kvalifikuoto ir atsakingo paruošimo bei tinkamo visų komponentų sujungimo reikalaujantis darbas. Todėl, norint kokybiškai ir funkcionaliai veikiančios grindinio šildymo sistemos, pirmiausiai reikėtų kreiptis į šios srities profesionalus, kurie parengtų projektą šildomų grindų įrengimui. Projekte pateikiami kiekvienos patalpos šilumos nuostoliai, atsižvelgiant į langų kiekį, išdėstymą, patalpos dydį numatomas vamzdelių išdėstymas, skersmuo ir atstumai tarp jų. Šiame etape jau būtų gerai žinoti, kokia bus grindų danga, kad žinoti jos šilumos laidumo koeficientą.

Nepaisant projekto ar jo neparengus, dažniausia klaida – grindinio šildymo įrengimas pagal „žinojimą“. Tokiu atveju krenta šildymo sistemos efektyvumas, nes netolygiai pasiskirsto šiluma, mažesnėse patalpose būna per šilta, didesnėse – vėsu. Taip pat labai svarbus dalykas grindiniam šildymui – vandens temperatūra sistemoje negali būti per aukšta, kadangi tai yra žematemperatūrė šildymo sistema. Gyvenamojoje patalpoje ji negali viršyti 29 °C.

Pagrindo paruošimas ir sistemos komponentų įrengimas

Šiame etape yra labai svarbu tinkamai paruošti pagrindą. Jis turi būti sausas, svarbiausia lygus. Jeigu pagrindas yra smėlis, reikalinga jį sutrombuoti, vibro plokštės pagalba, taip pagrindas bus tvirtas, be įdubimų. Jeigu reikalinga, padengti savaime išsilyginančiu betono sluoksniu. Tuomet tiesiama hidroizoliacinė plėvelė, dedama apšiltinamoji medžiaga dviem sluoksniais šachmatų principu, tarpus užpurškiant putomis. Ant viršaus patiesiama šilumą atspindinti plėvelė, dedamas armavimo tinklelis, prie kurio yra rišami vamzdeliai. Tiesa, šiuo metu nebūtinai taip montuojamos šildomos grindys, įrengimas pačių vamzdelių gali būti atliekamas panaudojant tam specialų paklotą arba vamzdeliai gali būti prišaudomi prie pagrindo kabėmis. Viską atlikus, atliekamas grindų betonavimas. Labai svarbu, kad betono sluoksnis bendrai nebūtų per storas, nes tai sumažina ekonomiškumą ir didėja šildymo sąnaudos.

Temperatūrinės siūlės

Betonas yra labai gerai laidus šilumai. Tačiau būtent dėl temperatūrų skirtumo, jis turi savybę plėstis ir trauktis. Čia labai svarbu įrengti temperatūrines siūles. Jos įrengiamos durų angose bei skersai patalpos, jeigu jos ilgis yra daugiau nei 8 m arba grindų plotas yra daugiau nei 30 m2.

Elektrinės šildomos grindys: kaina mažesnė, eksploatavimas brangesnis

Elektra šildomų grindų įrengimas žymiai paprastesnis, nei vandeniu šildomų grindų. Elektra šildomoms grindims įrengti gali būti naudojami elektriniai kilimėliai arba elektriniai kabeliai. Pats paprasčiausias būdas – elektriniai kilimėliai, kurie gali būti klojami tiesiog po grindų danga. Tiesa, jam taip pat reikalingas tvirtas lygus pagrindas. Jeigu nėra betoninės perdangos plokštės, tam gali būti naudojamas išlyginamasis betono sluoksnis. Kai kuriais atvejais, prieš tiesiant kilimėlį, gali būti reikalinga paviršių padengti gruntu arba hidroizoliaciniu sluoksniu drėgnesnėje patalpoje. Patiestą elektrinį kilimėlį galima tiesiog padengti plytelių klijais arba nestoru išlyginamuoju betono sluoksniu, kurių storis gali siekti vos 1,5 cm.

Kokią grindų dangą reikia naudoti esant grindų šildymui?

Kuomet grindinio šildymo įrengimas baigtas, iškart tiesti grindų dangos dar negalima. Tai daryti galima praėjus ne mažiau kaip 21 dienai po grindų betonavimo ir tik po to, kai grindys įkaitinamos ir vėliau atvėsinamos. Procesas atliekamas per kelias dienas, pradžioje vandens temperatūra sistemoje nustatoma 25 °C ir keliama keletą dienų, ne daugiau kaip 5 °C per parą, kol pasiekia maksimalią, po 4 dienų analogiškai vėsinama. Grindų danga klojama ant ne aukštesnės kaip 20 °C grindų paviršiaus temperatūros.

Renkantis grindų dangą, būtina laikytis gamintojo rekomendacijų. Vengti tokių, kurios nepralaidžios šilumai, nes tokiu atveju kris šildymo efektyvumas. Reikia atkreipti dėmesį į grindų dangos šilumos varžą, kuo ji didesnė, tuo mažiau laidi šilumai. Esant didesnei nei 0,15 m2K/W grindų dangos šiluminei varžai, turėtumėte pasirinkti, atsisakote šios dangos ar šildomų grindų. Kaip pvz., kiliminės dangos šilumos varža siekia 0,07-0,15. Todėl kuomet yra šildomos grindys, įrengimas kiliminės dangos būtų klaidingas pasirinkimas. Mažiau pralaidžios storos medžio masyvo grindlentės, kurių varža taip pat gali siekti iki 0,12 m2K/W. Geriausiai šilumą praleidžia keraminės ir kitų tipų plytelės, laminuotos grindys, visų tipų parketlentės ir daug kitų. Būtina atsižvelgti į konkretaus gaminio charakteristikas, kad investicijos į grindinį šildymą netaptų nuostolingos, o namai būtų šilti.

Meniu
Užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą